RL895-153K-RC
Bourns Inc.
型号:
RL895-153K-RC
品牌:
Bourns Inc.
描述:
FIXED IND 15MH 68MA 29.1 OHM TH
用户指南
Operating Temperature -30°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq 80 @ 79.6kHz
Height - Seated (Max) 0.374" (9.50mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 68 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.307" Dia (7.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 29.1Ohm Max
Series RL895
Inductance 15 mH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Radial, Vertical Cylinder (Open)
Frequency - Self Resonant 330kHz