RL895-562K
Bourns Inc.
型号:
RL895-562K
品牌:
Bourns Inc.
描述:
FIXED IND 5.6MH 120MA 11.5OHM TH
用户指南
Operating Temperature -30°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.374" (9.50mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 120 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.307" Dia (7.80mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 11.5Ohm Max
Series RL895
Inductance 5.6 mH