RLC73K2BR267FTD
TE Connectivity Passive Product
型号:
RLC73K2BR267FTD
封装:
1206
描述:
RLC73K 2B R267 1% 5K RL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.122" L x 0.061" W (3.10mm x 1.55mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Ratings -
Resistance 267 mOhms
Series RLC73, GCS
Power (Watts) 0.25W, 1/4W