RLC73K2HR562FTE
TE Connectivity Passive Product
型号:
RLC73K2HR562FTE
封装:
2010
描述:
RLC73K 2H R562 1% 4K RL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 2010
Ratings -
Resistance 562 mOhms
Series RLC73, GCS
Power (Watts) 0.75W, 3/4W