RLC73PD2AR562FTD
TE Connectivity Passive Product
型号:
RLC73PD2AR562FTD
封装:
0805
描述:
RLC73PD 2A R562 1% 5K RL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings -
Resistance 562 mOhms
Series RLC73, GCS
Power (Watts) 0.25W, 1/4W