RLH0912-6R8ML
Bourns Inc.
型号:
RLH0912-6R8ML
品牌:
Bourns Inc.
描述:
FIXED IND 6.8UH 2.5A 28 MOHM TH
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq 30 @ 7.96MHz
Height - Seated (Max) 0.433" (11.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.5 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.343" Dia (8.70mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 28mOhm Max
Series RLB
Inductance 6.8 µH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Radial, Vertical Cylinder
Frequency - Self Resonant 33MHz