RLP06N41200DB00
Vishay Sfernice
型号:
RLP06N41200DB00
描述:
RES 41.2K OHM 0.5% 6W AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.5%
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Size / Dimension 0.343" Dia x 0.938" L (8.71mm x 23.82mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 41.2 kOhms
Series RLP
Power (Watts) 6W