RLP73M2BR036JTD
TE Connectivity Passive Product
型号:
RLP73M2BR036JTD
封装:
1206
描述:
RES 0.036 OHM 5% 1/2W 1206
库存 : 4041
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±400ppm/°C
Size / Dimension 0.122" L x 0.061" W (3.10mm x 1.55mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Resistance 36 mOhms
Series RL73, CGS
Power (Watts) 0.5W, 1/2W