RLP73N1JR36JTD
TE Connectivity Passive Product
型号:
RLP73N1JR36JTD
封装:
0603
描述:
RES 0.36 OHM 5% 1/8W 0603
库存 : 563
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Resistance 360 mOhms
Series RL73, CGS
Power (Watts) 0.125W, 1/8W