RLR07C1000GSR93
Vishay Dale
型号:
RLR07C1000GSR93
品牌:
Vishay Dale
封装:
Axial
描述:
RES 100 OHM 2% 1/4W AXIAL
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±2%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 100 Ohms
Series Military, MIL-PRF-39017/01, RLR07
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Package / Case Axial
Number of Terminations 2
Mfr Vishay Dale
Features Military, Moisture Resistant, Weldable
Failure Rate S (0.001%)