RLR07C1001GSK36
Vishay Dale
型号:
RLR07C1001GSK36
描述:
RES 1K OHM 2% 1/4W AXIAL
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±2%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 1 kOhms
Series Military, MIL-PRF-39017/01, RLR07
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Failure Rate S (0.001%)