RLZTE-116.8C
Rohm Semiconductor
型号:
RLZTE-116.8C
封装:
LLDS
描述:
DIODE ZENER 6.8V 500MW LLDS
用户指南
Operating Temperature -
Tolerance ±3%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package LLDS
Current - Reverse Leakage @ Vr 2 µA @ 3.5 V
Series -
Package / Case DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80
Power - Max 500 mW
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 6.8 V
Mfr Rohm Semiconductor
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 8 Ohms