首页 / 铁氧体磁芯 / RM10/ILP-3F36-A400
minImg
RM10/ILP-3F36-A400
Ferroxcube
型号:
RM10/ILP-3F36-A400
品牌:
Ferroxcube
封装:
RM 10 x 1
描述:
FERRITE CORE RM 400NH 3F36 2PC
用户指南
Inductance Factor (Al) 400 nH
Effective Area (Ae) mm² 99.1
Tolerance ±3%
Material 3F36
Core Type RM
Product Status Active
Effective Length (le) mm 33.9
Supplier Device Package RM 10 x 1
Series -
Effective Permeability (µe) 110
Effective Magnetic Volume (Ve) mm³ 3360
Length 1.122" (28.50mm)
Gap Gapped
Mfr Ferroxcube
Height 0.729" (18.60mm)
Package Bulk
Minimum Core Cross Section (Amin) mm² 89.1
Width 0.531" (13.50mm)