RM8/I-3C95-A160
Ferroxcube
型号:
RM8/I-3C95-A160
品牌:
Ferroxcube
封装:
RM 8
描述:
FERRITE CORE RM 160NH 3C95 2PC
用户指南
Inductance Factor (Al) 160 nH
Effective Area (Ae) mm² 63
Tolerance ±3%
Material 3C95
Core Type RM
Product Status Active
Effective Length (le) mm 38.4
Supplier Device Package RM 8
Series -
Effective Permeability (µe) 78
Effective Magnetic Volume (Ve) mm³ 2440
Length 0.913" (23.20mm)
Gap Gapped
Mfr Ferroxcube
Height 0.370" (9.40mm)
Package Bulk
Minimum Core Cross Section (Amin) mm² 55.4
Width 0.433" (11.00mm)