RMC1/16-823JTP
Kamaya Inc.
型号:
RMC1/16-823JTP
封装:
0603
描述:
RES 82K OHM 5% 1/10W 0603
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings -
Resistance 82 kOhms
Series RMC
Power (Watts) 0.1W, 1/10W