RMC1/16S-913JTH
Kamaya Inc.
型号:
RMC1/16S-913JTH
描述:
RES 91K OHM 5% 1/10W 0402
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Ratings -
Resistance 91 kOhms
Series RMC
Power (Watts) 0.1W, 1/10W