RMC1/16SK3902FTH
Kamaya Inc.
型号:
RMC1/16SK3902FTH
描述:
RES 39K OHM 1% 1/10W 0402
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Ratings -
Resistance 39 kOhms
Series RMC
Power (Watts) 0.1W, 1/10W