RMC1/16SK9762DTH
Kamaya Inc.
型号:
RMC1/16SK9762DTH
描述:
RES 97.6K OHM 0.5% 1/10W 0402
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±0.5%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Ratings -
Resistance 97.6 kOhms
Series RMC
Power (Watts) 0.1W, 1/10W