RMC1/20-750JPA
Kamaya Inc.
型号:
RMC1/20-750JPA
封装:
201
描述:
RES 75 OHM 5% 1/20W 0201
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.010" (0.26mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 201
Ratings -
Resistance 75 Ohms
Series RMC
Power (Watts) 0.05W, 1/20W