RMC1/4K95R3FTE
Kamaya Inc.
型号:
RMC1/4K95R3FTE
描述:
RES 95.3 OHM 1% 1/2W 1210
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.122" L x 0.098" W (3.10mm x 2.50mm)
Ratings -
Resistance 95.3 Ohms
Series RMC
Power (Watts) 0.5W, 1/2W