RMC1/8K1961DTP
Kamaya Inc.
型号:
RMC1/8K1961DTP
描述:
RES 1.96K OHM 0.5% 1/4W 1206
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.025" (0.65mm)
Tolerance ±0.5%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Ratings -
Resistance 1.96 kOhms
Series RMC
Power (Watts) 0.25W, 1/4W