RMC1K2371FTE
Kamaya Inc.
型号:
RMC1K2371FTE
描述:
RES 2.37K OHM 1% 1W 2512
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Ratings -
Resistance 2.37 kOhms
Series RMC
Power (Watts) 1W