RMCF01005FT12K7
Stackpole Electronics Inc
型号:
RMCF01005FT12K7
描述:
RES 12.7K OHM 1% 1/32W 01005
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.006" (0.15mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Ratings AEC-Q200
Resistance 12.7 kOhms
Series RMCF
Power (Watts) 0.03W, 1/32W