RMCF0201FT510K
Stackpole Electronics Inc
型号:
RMCF0201FT510K
封装:
0201
描述:
RES 510K OHM 1% 1/20W 0201
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.011" (0.28mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0201
Ratings AEC-Q200
Resistance 510 kOhms
Series RMCF
Power (Watts) 0.05W, 1/20W