RMCF0201JT51R0
Stackpole Electronics Inc
型号:
RMCF0201JT51R0
封装:
0201
描述:
RES 51 OHM 5% 1/20W 0201
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.011" (0.28mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0201
Ratings AEC-Q200
Resistance 51 Ohms
Series RMCF
Power (Watts) 0.05W, 1/20W