RMCF0402FT2R74
Stackpole Electronics Inc
型号:
RMCF0402FT2R74
封装:
0402
描述:
RES 2.74 OHM 1% 1/16W 0402
库存 : 45638
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings AEC-Q200
Resistance 2.74 Ohms
Series RMCF
Power (Watts) 0.063W, 1/16W