RMCF0603FG49R9
Stackpole Electronics Inc
型号:
RMCF0603FG49R9
封装:
0603
描述:
RES 49.9 OHM 1% 1/10W 0603
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings AEC-Q200
Resistance 49.9 Ohms
Series RMCF
Power (Watts) 0.1W, 1/10W