RMCF0603FT237R
Stackpole Electronics Inc
型号:
RMCF0603FT237R
封装:
0603
描述:
RES 237 OHM 1% 1/10W 0603
库存 : 69253
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings AEC-Q200
Resistance 237 Ohms
Series RMCF
Power (Watts) 0.1W, 1/10W