RMCF0805FG1M21
Stackpole Electronics Inc
型号:
RMCF0805FG1M21
封装:
0805
描述:
RES 1.21M OHM 1% 1/8W 0805
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings AEC-Q200
Resistance 1.21 MOhms
Series RMCF
Power (Watts) 0.125W, 1/8W