RMCF0805JT30K0
Stackpole Electronics Inc
型号:
RMCF0805JT30K0
描述:
RES 30K OHM 5% 1/8W 0805
库存 : 123775
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Ratings AEC-Q200
Resistance 30 kOhms
Series RMCF
Power (Watts) 0.125W, 1/8W