RMCF1206JG200R
Stackpole Electronics Inc
型号:
RMCF1206JG200R
描述:
RES 200 OHM 5% 1/4W 1206
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Ratings AEC-Q200
Resistance 200 Ohms
Series RMCF
Power (Watts) 0.25W, 1/4W