RMCF1210JT5M10
Stackpole Electronics Inc
型号:
RMCF1210JT5M10
描述:
RES 5.1M OHM 5% 1/2W 1210
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Ratings AEC-Q200
Resistance 5.1 MOhms
Series RMCF
Power (Watts) 0.5W, 1/2W