RMCP0603FT1R82
Stackpole Electronics Inc
型号:
RMCP0603FT1R82
封装:
0603
描述:
RES 1.82 OHM 1% 1/4W 0603
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings AEC-Q200
Resistance 1.82 Ohms
Series RMCP
Power (Watts) 0.25W, 1/4W