RMCP0805FT1R05
Stackpole Electronics Inc
型号:
RMCP0805FT1R05
封装:
0805
描述:
RES 1.05 OHM 1% 1/3W 0805
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings AEC-Q200
Resistance 1.05 Ohms
Series RMCP
Power (Watts) 0.333W, 1/3W