RMCP1206FT8K87
Stackpole Electronics Inc
型号:
RMCP1206FT8K87
封装:
1206
描述:
RES 8.87K OHM 1% 1/3W 1206
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Ratings AEC-Q200
Resistance 8.87 kOhms
Series RMCP
Power (Watts) 0.5W, 1/2W