RMCP1210JT11K0
Stackpole Electronics Inc
型号:
RMCP1210JT11K0
封装:
1210
描述:
RES 11K OHM 5% 1/2W 1210
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1210
Ratings AEC-Q200
Resistance 11 kOhms
Series RMCP
Power (Watts) 0.5W, 1/2W