RMCP2010FT1R58
Stackpole Electronics Inc
型号:
RMCP2010FT1R58
描述:
RES 1.58 OHM 1% 1W 2010
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Ratings AEC-Q200
Resistance 1.58 Ohms
Series RMCP
Power (Watts) 1W