RMCS0402FT8R06
Stackpole Electronics Inc
型号:
RMCS0402FT8R06
封装:
0402
描述:
RES 8.06 OHM 1% 1/16W 0402
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.018" (0.45mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings -
Resistance 8.06 Ohms
Series RMCS
Power (Watts) 0.063W, 1/16W