RMCS1206JT7M50
Stackpole Electronics Inc
型号:
RMCS1206JT7M50
封装:
1206
描述:
RES 7.5M OHM 5% 1/4W 1206
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.122" L x 0.061" W (3.10mm x 1.55mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Ratings -
Resistance 7.5 MOhms
Series RMCS
Power (Watts) 0.25W, 1/4W