RMCS1210FT5R11
Stackpole Electronics Inc
型号:
RMCS1210FT5R11
封装:
1210
描述:
RES 5.11 OHM 1% 1/3W 1210
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1210
Ratings -
Resistance 5.11 Ohms
Series RMCS
Power (Watts) 0.333W, 1/3W