RMEF0805FT2K87
Stackpole Electronics Inc
型号:
RMEF0805FT2K87
描述:
RES 2.87K OHM 1% 1/8W 0805
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Ratings AEC-Q200
Resistance 2.87 kOhms
Series RMEF
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Mfr Stackpole Electronics Inc
Features Automotive AEC-Q200, 7C1 RoHS Exempt (100% Pb-Free)