Microchip Technology
型号:
RN1723-I/RM100
封装:
-
批次:
-
描述:
RF TXRX MODULE WIFI SMD
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$21.793
$21.793
请发送询价,我们将立即回复。

| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Current - Transmitting | 120mA ~ 190mA |
| Firmware Version | 1.0.0 |
| Serial Interfaces | SPI, UART |
| Mounting Type | Surface Mount |
| RF Family/Standard | WiFi |
| Product Status | Active |
| Power - Output | 12dBm |
| Series | - |
| Antenna Type | Antenna Not Included |
| Sensitivity | -83dBm |
| Package / Case | 49-SMD Module |
| Data Rate | 54Mbps |
| Memory Size | 2MB ROM, 128kB RAM |
| Current - Receiving | 40mA |
| Voltage - Supply | 3.3V |
| Modulation | CCK, DBPSK, DQPSK, DSSS, OFDM |
| Mfr | Microchip Technology |
| Frequency | 2.4GHz |
| Utilized IC / Part | - |
| Package | Tray |
| Protocol | 802.11b/g |
| Base Product Number | RN1723 |