RN50E75R0BB14
Vishay Dale
型号:
RN50E75R0BB14
描述:
RES 75 OHM 1/20W .1% AXIAL
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1%
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Size / Dimension 0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 75 Ohms
Series Military, MIL-R-10509/8, RN50
Power (Watts) 0.05W, 1/20W