RN55C1723CB14
Vishay Dale
型号:
RN55C1723CB14
描述:
RES 172K OHM 1/8W .25% AXIAL
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.25%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 172 kOhms
Series Military, MIL-R-10509/7, RN55
Power (Watts) 0.125W, 1/8W