RN55C2611FRSL
Vishay Dale
型号:
RN55C2611FRSL
描述:
RES 2.61K OHM 1/8W 1% AXIAL
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 2.61 kOhms
Series Military, MIL-R-10509/7, RN55
Power (Watts) 0.125W, 1/8W