RN55E8560BRE6
Vishay Dale
型号:
RN55E8560BRE6
品牌:
Vishay Dale
封装:
Axial
描述:
RES 856 OHM 1/8W .1% AXIAL
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1%
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 856 Ohms
Series Military, MIL-R-10509/7, RN55
Power (Watts) 0.125W, 1/8W