RN5RF43AA-TR-FE
Nisshinbo Micro Devices Inc.
型号:
RN5RF43AA-TR-FE
封装:
SOT-23-5
描述:
IC REG LINEAR 4.3V 1A SOT23-5
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Quiescent (Iq) 50 µA
Output Type Fixed
PSRR 60dB (1kHz)
Voltage - Input (Max) 10V
Number of Regulators 1
Current - Output 1A
Output Configuration Positive
Voltage - Output (Max) -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-23-5
Series RN5RF
Control Features Enable
Package / Case SC-74A, SOT-753
Protection Features Over Current
Mfr Nisshinbo Micro Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 4.3V
Voltage Dropout (Max) 0.2V @ 100mA