RN60E2500BB14
Vishay Dale
型号:
RN60E2500BB14
描述:
RES 250 OHM 1/4W .1% AXIAL
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1%
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Size / Dimension 0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 250 Ohms
Series Military, MIL-R-10509/1, RN60
Power (Watts) 0.25W, 1/4W