RN65D4024FB14
Vishay Dale
型号:
RN65D4024FB14
描述:
RES 4.02M OHM 1/2W 1% AXIAL
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 4.02 MOhms
Series Military, MIL-R-10509/2, RN65
Power (Watts) 0.5W, 1/2W