RN73C2A76K8BTDF
TE Connectivity Passive Product
型号:
RN73C2A76K8BTDF
封装:
0805
描述:
RES SMD 76.8KOHM 0.1% 1/10W 0805
库存 : 1634
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±0.1%
Temperature Coefficient ±10ppm/°C
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Resistance 76.8 kOhms
Series RN73, Holsworthy
Power (Watts) 0.1W, 1/10W